Bawełna organiczna jako realna alternatywa

Stosowanie bawełny organicznej w przemyśle tekstylnym i odzieżowym wpisuje się w nowy, światowy trend odpowiedzialnej produkcji, której celem jest jak najmniejszy negatywny wpływ na środowisko.

TWÓJ KOMFORT: 

Nasze koszulki i bluzy, w których wykorzystaliśmy miękką, ekologiczną bawełnę nosi się po prostu przyjemniej i zdrowiej. Ubrań z tradycyjnej bawełny, w której uprawie stosuje się ogromne ilości pestycydów, nawozów sztucznych a podczas barwienia tony toksycznych barwników. powodują uciążliwe alergie. Ekologiczna bawełna dzięki przyjaznym procesom produkcji nie jest alergiczna!

TWOJE ŚRODOWISKO: 

Ekologiczna uprawa odtwarza i utrzymuje żyzność gleby. Systematycznie zmniejsza globalne zużycie nawozów sztucznych. Wpisuje się w proces odbudowy biologicznie zróżnicowanego środowiska. Syntetyczne nawozy sztuczne i pestycydy stosowane przy uprawie tradycyjnej bawełny, są odpowiedzialne za skażenie gleby i wód gruntowych na olbrzymią skalę , podczas gdy nasza ekologiczna bawełna znacznie redukuje negatywny wpływ produkcji na środowisko naturalne. Nasze bawełniane ubrania posiadają certyfikat produktów ekologicznych, w których procesie farbowania stosowane są tylko barwniki nie zawierające związków azowych, spełniając tym samym wymagania Global Organic Textile Standard.

 

Ładowanie...